Velikonoce Labuť – Těhotné vajíčko – Surikata – Medvědí tlapka

Vážené a milé, vážení a milí!!!

Jak jste si již (možná) zvykli z minulých let, CK Toulavý medvěd se rok od roku ozývá čím dál později, ohledně velikonočního výletu. Hrstka jedinců tento jev přičítá medvědí lenosti (konec konců medvědi nebývají zrovna nejčilejší stvoření), jiná menšina má za to, že je to vliv stáří, ale převažující většina si toto zpožďování vůbec nedokáže vysvětlit. CK Toulavý medvěd dokonce zvažuje, že by zadalo zakázku na výzkumný projekt (pod hlavičkou EU samozřejmě), nebo že by alespoň vytvořilo vyšetřovací komisi, která by se danou problematikou do hloubky několik let zabývala.

Na druhou stranu naše CK naprosto dobře ví, že její zákazníci s velikonočním výletem počítají i když informace nepřicházejí. Konec konců, Velikonoce  a Velikonoční výlet se budou konat i kdyby na chleba nebylo.. nebo i kdyby se Blankou jezdit začalo.

Děkujeme Vám tedy za Vaši přízeň i přes naše „informační embargo“.

Již v loňském roce jsme upustili od politických glos.. a .. je to jen dobře. Bo bychom se vůbec nedostali k těm příjemným zprávám roku.

1) Pišta s Boženou mají dalšího potomka – vyklubal se na svět 9. února. Mrňous je v pořadí 15. děťátkem svých rodičů. Navíc je zde poměrně velká šance, že bude mít v brzké době ještě bratříčka nebo sestřičku.

2) CK Toulavý medvěd přijal do své kanceláře nového člena. Jmenuje se Matěj a je expertem přes… přes nepředvídané události. Nový člen týmu se zatím rozkoukává, takže zefektivnění našich služeb ještě nenastalo. Ale do budoucna počítáme s výrazným zlepšením všech našich služeb.

3) Nový kolega Matěj má zub..no teda spíš je to takový zoubeček, ale určitě to bude vbrzku pořádný tesák.

4)Rezervováno pro nějakou další dobrou zprávu

5) Návštěva elektrárny Pastviny je možná pouze v pracovní dny a nebo na den otevřených dveří v sobotu 25.dubna viz zde

Pokud Vás zajímají jen organizační informace, přejděte na tuto adresu.

VELIKONOCÉÉÉ

Vážení klienti, jelikož ani letos nemáme v úmyslu zavádět příliš mnoho inovací, nabízíme Vám letos opět příležitost navštívit stokrát navštívený, a pro stálé klienty naprosto všední, koutek Orlických hor.  Ano, ubytování pro letošní velikonoční výlet je opět na chatě č.p. 77 v Neratově, kam můžete od pátečního poledne přijíždět. Výhodou letošního bydlení by mohl být fakt, že nájemné Vám bylo zvýšeno. Pruty  na opékání špekáčků budou, jak doufáme, potřeba. CK se pokusí zajistit špekáčky kvalitní bez lepku a barviv

Předpokládáme, že účastníci letošního výletování se rozdělí do několika zájmových skupinek. Pro skupinku náročných turistů rádi něco vymyslíme na místě na chatě. Předpokládáme, že nejpočetnější bude skupina Šn, neboli šnek, která bude mít poměrně nízký věkový průměr. Vedoucím této skupinky bude náš nový kolega Matěj. Tato skupinka se bude mít velmi jednoduchý úkol, a to ujít alespoň kousek. Stále ještě máme co zlepšovat, ale i tak je tu veliká šance, že letos opět překonáme naše rekordy.

Skupina Šn se začne formovat buď na chatě v Neratově (bod Áá) v 9:30, nebo v bodě Bé – Hráz pastvinské přehrady. Předpokládaný start v bodu Bé bude 10. hodin. Odtud bychom rádi ušli alespoň několik set metrů podél Pastvin do Nekoře, kde bychom se posilnili a poté se vydali po červené a žluté turistické stezce zpět (dalších pár set metrů). Tato trasa je vhodná zejména pro kočárky a cupitající ratolesti. Největší problémy by mohli mít jedinci, kteří by očekávali náročný výšlap. Výše nastíněná trasa je orientační a může se ještě změnit v závislosti na různých okolnostech.

Možná úprava trasy – Z parkoviště vyrazíme opačným směrem, než bylo zmíněno výše tzn. Studenská zátoka – Nekoř po žluté a červené na oběd – Po obědě podél pastvin zpět k hrázi.

Další skupinou bude již tradiční skupina sebevrahů Bajk, pro kterou si připravuje tajnou trasu naše separatisticka skupina BBTE. Pokusíme se získat alespoň nějaké základní informace, ktere tu poté zveřejníme.

Na závěr bychom již tradičně chtěli připomenout, že výlet není jen pro zvané, ale že je to akce OTEVŘENÁ. Prosíme všechny účastníky, aby si s sebou přibalili dobrou náladu a vytáhli též své dvounohé, či čtyřnohé blízké.

Ještě jednou chceme připomenout, že je možné přespat na chatě v Neratově (není podmínkou pro účast na výletu).

Zájemci o ubytování ať se nahlásí předem, abychom tušili, jak obsadit pokoje – bude přidělováno podle priorit. Stáří účastníka hraje roli.

Těšíme se na hojnou účast v pátek nebo v sobotu v bodě Áá

Váš Organizační výbor

ck@toulavymedved.cz

PS: Prosíme Vás pročtěte si organizační poznámky a dejte vědět jak vidíte svojí sobotní a nedělní účast. A také jak (ne)jste mobilní. Pokusíme se vyřešit dopravu všech účastníků do Neratova.

Děkujeme!!!

PPS: Jak je již dobrým zvykem z předešlých let, plánovaná akce se může úplně přeplánovat večer před samotným výletem. V tuto dobu již, ale nebude možné aktualizovat naše stránky. Navíc je v Neratově poměrně špatný telefonní signál, proto doporučujeme těm, kteří mají záje se zúčastnit výletu a předpokládají příjezd až na sobotu, aby se nám ozvali a my je budeme pomocí SMS sami informovat o případných změnách.

 

Comments are closed.