O výletu 2011

 

Vážené a milé, vážení a milí!!!

 

Od posledního velikonočního výletu jsme si užili spoustu změn. Diverzní akce z Islandu o vytvoření bezletové zóny byla natolik úspěšná, že i „mocní této planety“ se nechali velmi nedávno inspirovat a pokusili se o něco podobného na severu Afriky. Naneštěstí ale nebyla poblíž žádná vhodná sopka, a tak si museli holt pomoci jinak. Celý svět také zaskočila Jánošíkovská akce od BP, které si řeklo, že už má ropy dost a chtělo se o ni podělit i se všemi obyvateli Mexického zálivu. V posledních týdnech jsou zřejmě nejaktuálnější různá třesení. Zatímco na východě se třásla země a padaly lidi budovy a důvěra v jadenou energii :-( , v arabském světě se třásli lidé a padají hlavy a vlády. Jen u nás jakoby se nic nestalo. Po loňském supervolebním roku se politici stále pokoušejí otřásat s důvěrou lidí a přesto nikdo odnikud nevypadne :-( .

Přejděme radši k těm příjemnějším zprávám loňského roku. Nejdříve bychom chtěli vyzdvihnout úsilí Krtečka, který zvládl zátěžové testy NASA a stal se tak důležitým členem posádky Endeavouru na svém posledním letu (mise STS-134). Raketoplán by měl odstartovat  19. dubna a měl by na orbitě strávi 14dní. Držme proto Krtečkovi pěsti, aby celá mise proběhla podle plánu a my mu mohli běhen velikonočního výletu zamávat.

Další úžasnou informací je, že Pišta s Boženou mají další přírustek v rodině. Letos v únoru se jim narodil již 13. potomek. Klienti naší CK si jistě vzpomenou, že již v minulém roce jsme o této rodince informovali a dokonce, jak si všichni určitě pamatujete, nechali jsme se jimi i inspirovat při designu velikonočního vajíčka. Samozřejmě Vás budeme i nadále informovat, jak se jim daří. Pišta s Boženou sice žijí usedavým životem a z Liberce se prakticky nehnou, ale většina z jejich potomků se takříkajíc rozletěli do světa, takže pokud byste se s nimi chtěli někdy vidět, měli byste vyrazit do Francie, Itálie, nebo Španělska.

Velmi významná úspěch uplynulého roku se povedl také naší cestovní kanceláři. Části organizačního výboru se povedlo sjednat pracovní schůzku s divokým toulavým medvědem. Nadivoko domluvené jednání se uskutečnilo začátkem září přímo v jeho kanceláři na divokém západě, nedaleko jezera Louise v národním parku Banff. Jednání mělo velmi široký záběr i když trvalo poměrně krátkou dobou. Na přetřes přišly například brusinkové keře a jiné lesní plody. Hlavním tématem jednání ovšem bylo zkvalitnění služeb pro turisty. Organizační výbor se proto velmi živě zajímal o nejnověší služby, které divoký toulavý medvěd turistům nabízí. Díky této veskrze plodné schůzce máme nové nápady na zkvalitnění a zpestření služeb pro Vás, klienty CK Toulavý medvěd.

Po vzoru divokého kolegy se nově pokusíme zařadit do našich služeb kurzy, které zvýší Vaši psychickou a fyzickou odolnost. Divoký toulavý medvěd nám prozradil, že jeho klienti si nejvíce oblíbili kurzy rychlého lezení na strom, běhu v těžkém blátivém terénu nebo v hustém lesním porostu, hodu batohem do dálky, kurz řvaní na lesy a kurz praní spodního prádla. S ohledem na náročnost příprav těchto kurzů, nejsme schopni je zařadit do naší nabídky všechny najednou, ale budeme je postupně připravovat a nabízet.

 

Další novinkou letošního ročníku je zajištění hromadného ubytování pro úřastníky velikonočního výletu. Jak již někteří z Vás vědí z předběžného dopisu, v Neratově máme zamluvenou od pátku 22.4. do neděle 24.4. turistickou chatu, která pojme 34osob. Chata s č.p. 77 se nachází na okraji obce, a to zde.

 

VELIKONOCÉÉÉ

 

Jelikož nám v loňském roce matička Příroda den před výletem připravila nečekanou sněhovou nadílku, musel OV večer před výletem naplánovat novou trasu. Trasa původní tedy nebyla využita. Organizační výbor Vás ale o tento krásný výlet nechce připravit a proto loňský plán bude využit v letošním ročníku.

Start velikonočního výletu bude na parkovišti na Šerlichu, nedaleko od Masarykovy chaty v Orlickách horách (Bod Áá) v deset hodin dopoledne v sobotu 23. dubna. Na tomto místě Vám naši průvodci rádi sdělí základní informace o výletu a celá skupinka se vydá přes hranice do Polska k bodu .

Bodem není nic menšího, než největší lyžařské středisko kladské kotliny zvané Zieleniec (kdysi Grünawald). Zieleniec je velmi vhodný k provozování zimních sportů. Díky mikroklimatu blízkému alpskému podnebí se tu sníh drží dlouho do jara J. Právě proto se v blízkosti obce nachází na dvaadvacet lyžařských vleků.

Dalším postupným bodem výletu bude , náš hlavní cíl Torfowisko (rašeliniště) pod Zieleńcem. Tato pozoruhodná přírodní chráněná rezervace o rozloze zhruba 120 hektarů leží na rozvodí Baltického a Severního moře. Stáří rašeliniště se odhaduje zhruba na 7600 let. Hloubka rašelinné slatiny se pohybuje mezi 3,5 a 8,5 metry. Floru, kterou můžeme ve zdejších končinách obdivovat, tvoří především 38 různých druhů mechů, 100 druhů vyšších rostlin, 50 druhů květin a nejméně 173 různých druhů řas.

V případě, že byste si rádi přečetli více o rašeliništi, podívejte se http://www.pulsar.net.pl/~sud/torfowisko/index.html

Z bodu poté zamíříme do bodu , který je shodný s bodem Áá. Neboli, vrátíme se k Masarykově chatě, kde osušíme naše promáčené bačkůrky, náležitě se občerstvíme, a také oficiálně velikonoční výlet ukončíme.

 

Konkrétní organizační poznámky k příjezdu na Šerlich a odjezdu najdete v samostatném letáku.

 

Na závěr bychom již tradičně chtěli připomenout, že výlet není jen pro zvané, ale že je to akce OTEVŘENÁ. Prosíme všechny účastníky, aby si s sebou přibalili dobrou náladu a vytáhli též své dvounohé, či čtyřnohé blízké možná by si mohli přibalit i jedny suché bačkůrky sebou.

Také chceme připomenout, že je možné přespat na cahtě v Neraotově

Těšíme se na hojnou účast na v bodě Áá,

 

Váš Organizační výbor

 

ck@toulavymedved.cz

 

PS: Odštěpenecká část OV organizuje odštěpenecký velikonoční cyklovýlet. Jako obvykle to má na svědomí BBTE (nebo jak se to vlastně jmenují). Pro informace kontaktujte Zdendu nebo napište na bajk@toulavymedved.cz

 

P…S: Prosíme Vás pročtěte si organizační poznámky a dejte vědět jak vidíte svojí sobotní a nedělní účast. A také jak (ne)jste mobilní. Pokusíme se vyřešit dopravu všech účastníku Šerlich tak, abychom nebyli závislí na autobusech.  Děkujeme!!!

Comments are closed.